Na czym polega pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron internetowych – pewnie nie raz słyszałeś to pojęcie, ale czy wiesz co ono oznacza? Jeśli nie – przeczytaj nasz artykuł. W prosty i przystępny sposób wyjaśnię na czym to polega i czy prowadząc swój biznes powinieneś się zainteresować tym tematem.

Pozycjonowanie stron www – co to jest?

Pozycjonowanie stron to szereg działań jakie podejmuje się by zapewnić stronie internetowej wysoką pozycję w wyszukiwarce Google.

Jakie to działania? Szerzej nazywa się je SEO – czyli search engine optymization. To działania podejmowane zarówno w obrębie samej strony jak i poza nią.

Działania Seo w obrębie strony

Pisząc o działaniach w obrębie strony mam na myśli optymalizację kodu i treści witryny. W kodzie strony jest szereg znaczników, których odpowiednia optymalizacja może wpłynąć na poprawę pozycji strony w Google. Znaczników jest dużo, i właściwie można by o nich napisać oddzielny artykuł.

Natomiast jeśli chodzi o treść – tu mam na myśli blog, treści publikowane na stronie. Odpowiednio skonstruowane, zawierające określone słowa kluczowe mogą skutecznie wpływać na dobre wyniki strony w wyszukiwarce Google.

Działania seo poza stroną

Jeśli chodzi o działa seo poza stroną są to wszelkie zabiegi contentowe – jak budowanie zewnętrznego zaplecza, seo copywriting itp.

Wszystkie te działania, podejmowane umiejętnie i w sposób przemyślany mogą poprawić pozycję strony w Google. Ale po co to robić?

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Gdy szukasz jakiegoś produktu bądź usługi korzystasz z wyszukiwarki Google. Wpisując dane hasło otrzymujesz listę stron – sklepów bądź firm oferujących dane usługi. Wybierasz zwykle te strony, które wyświetlają się najwyżej wyników wyszukiwania. Zatem te strony, które pokazują na wysokich pozycjach mają większą szansę na pozyskanie klienta. I to jest najlepsza odpowiedź na pytanie dlaczego pozycjonowanie jest ważne.

Jeśli chcesz by Twoi potencjalni klienci mogli Cię znaleźć w Google powinieneś zainwestować w pozycjonowanie. Możesz próbować robić to na własną rękę, ale możesz też powierzyć to profesjonalnej agencji seo takiej jak PPCEfekt.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *