Znaczenie dobrego contentu dla pozycjonowania stron www

Pozycjonowanie stron to wciąż jedna z najskuteczniejszych technik docierania do nowych klientów. Jeśli chcesz by Twoja oferta była widoczna w Google powinieneś inwestować w pozycjonowanie właśnie.

W pozycjonowaniu ogromną rolę odgrywa treść. Nie bez powodu mówi się, że Content is the king. To prawda – całe pozycjonowanie właśnie na treści się opiera.

Po pierwsze – treść na stronie. Jeśli chcesz by Twoja witryna wyświetlała się na wysokich pozycjach w Google musisz mieć dobre treści. Ale co to znaczy dobre? Po pierwsze muszą być unikalne. Zapomnij o kopiowaniu treści z innych stron. Stwórz własne, oryginalne i dobre teksty, które pokochają algorytmy wyszukiwarki. O tym jak pisać pod seo można by napisać oddzielny poradnik – ważne jest to by umiejętnie wykorzystywać odpowiednie słowa kluczowe. Gdy jest ich za dużo – tekst nie nadaje się do czytania. Nie polubią go ani algorytmy ani czytelnicy. A to dla nich piszesz przede wszystkim. Warto o tym pamiętać.

Po drugie nie mogą być krótkie. Roboty Google kochają długie i wartościowe teksty. Ale to wcale nie oznacza, że każdy długi tekst będzie super oceniony. Jeśli będzie nudny użytkownik szybko opuści stronę, co zostanie odnotowane jako fakt, że na stronie ma ciekawych treści. Dlatego trzeba połączyć atrakcyjność tekstu dla czytelnika jak i dla wyszukiwarki.

Po trzecie – pisz regularnie. Możesz prowadzić firmowego bloga, w którym będziesz opisywać ciekawe rzeczy ze swojej branży, ciekawostki, newsy, porady – wszystko na czym się znasz. Jeśli Twoja treść będzie ciekawa internauci nawet nie zauważą, że wplotłeś w nią słowa kluczowe, które są ważne dla pozycjonowania. Ważne żebyś robił to regularnie, wtedy google będzie dobrze oceniać Twoją stronę i masz większą szansę na dobrą pozycję w wyszukiwarce.

I ostatnia rada na koniec – pisz jak najwięcej bo trening czyni mistrza. A jeśli nie masz czasu – możesz zlecić przygotowanie całej strategii content marketingowej profesjonalnej agencji seo. To duża wygoda i oszczędność czasu, musisz jednak mieć świadomość, że dobrze prowadzone działania content marketingowe muszą być przeprowadzone z Twoim dużym udziałem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *